Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Пешачка патека на патот Р 103

Пешачка патека на патот Р 103


 

На Регионалниот пат Р 103 од ул 2 во н.м. Јурумлери до н.м. Колонија, во должина од 110 м и широчина од 1,20 м, општина Гази Баба изгради пешачка патека од павер елементи. Долж патеката се поставени и ивичници.

 

Градоначалникот Тони Трајковски беше во работна обиколка и изврши увид во градежните работи на патеката.

 

Општината за овие активности од Буџетот издвои финансиски средства во висина од 568.000,00 ден. Работите ги изведуваше фирмата ЈУБАЈ 2.

 


16.11.2015

 

 

 

AIR JORDAN

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree