Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Патронен празник на ОУ Његош

Патронен празник на ОУ Његош


 

Основното училиште „Његош“ од Колонија го прослави својот роденден. Пред присутните гости од Амбасадата на Република Црна Гора, претставниците од црногорсдко – македонското здружение, директорот на училиштето, наставниците, учениците и останатите гости, се обрати градоначалникот Тони Трајковски, кој им го честита патрониот празник и им посака успешна училишна година.

Пред присутните гости се обратија и директорот Никола Настевски, Амбасадорот на Република Црна Гора и директорката на ОУ „Блажо Јаков Орландиќ“, збратименото училиште од Бар, Република Црна Гора.

 

 

За овој настан наставниците и учениците подготвија пригодна програма, која ја изведоа пред присутните гости. На приредбата свои точки имаа и учениците од училиштето „Блажо Јаков Орландиќ“.

 


06.11.2015

 

 

 

adidas superstar damen glitzer silber

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree