Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Положување цвеќе за Денот на ослободувањето на град Скопје

Положување цвеќе за Денот на ослободувањето на град Скопје


 

Делегација на општина Гази Баба, предводена од претседателот на Советот Милан Андоновски, положија цвеќе пред споменикот на ослободителите на градот Скопје на Партизанските гробишта „Бутел“ и пред споменикот на на ослободителите пред Владата на РМ.

 

Цвеќе положија и делегација на Градскиот одбор на Сојузот на борците од народноослободителната антифашистичка војна - Скопје, делегација на Советот на Град Скопје, делегација од Кабинетот на претседателот на Република Македонија, делегација од Собранието на Република Македонија, делегација од Владата на Република Македонија, делегација од Министерството за одбрана на Република Македонија, делегација на Генералштаб на АРМ, делегации од јавните претпријатија и јавни културни установи на Град Скопје, делегација на Црвен крст на град Скопје, како и делегации на дипломатскиот кор, граѓани и институции.

 


13.11.2015

 

 

 

Nike Air Zoom Pegasus

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree