Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Посета на Факултет за трето доба

Посета на „Факултет за трето доба“


 

Секој петок на Филозофскиот факултет од 16-17 ч. при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ - Скопје се одржуваат предавања од различeн карактер се со цел анимирање и унапредување на знаењето на индивидуите од трето доба. Оваа убава иницијатива е забележана како Факултет за трето доба.

 

 

Овој петок, корисниците на Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови – Маџари, заедно со социјалниот работник го посетија Факултетот за трето доба се со цел да се добие еден друг тип на едукација, да се излезе од рамките на дневниот центар и да се воспостави убава соработка и дружба со генерациските пријатели.

 

Се доби една друга смисла на настанот и се почуствува задоволство кај корисниците, бидејќи комуникацијата ја проширија на едно поглобално ниво. Желбата е почесто да имаат ваков тип на едукации и прошетки во едно.

 


16.03.2015

 

 

 

adidas superstar damen glitzer silber

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree