Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Посета на претседателката на Здружение на пензионери на Македонија и Иселеници во Дневниот центар за стари лица

Посета на претседателката на Здружение на пензионери на Македонија и Иселеници во Дневниот центар за стари лица


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ во н. Маџари, беше организирана средба со претседателката на Здружението на Пензионери на Македонија и Иселеници, г-ѓа Лилјана Тодоровска, која е дипломиран фармацевт и во слободно време се занимава со убаво пишаниот збор и е жена која има широки видици и спектар на активности кои секојдневно ги преферира.

 

Целта на средбата, која се одвиваше спонтано со меѓусебна комуникација на гостинката, социјалниот работник и групата од трето доба, беше да се престави едно активно стареење на индивидуа од третото доба.

 


30.01.2015

 

 

 

Adidas Yeezy shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree