Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Посета на стари лица во домашни услови

Посета на стари лица во домашни услови


 

Општина Гази Баба и Општинската организација на Црвен Крст на Гази Баба продолжуваат со реализација на предвидените активности во рамките на Дневниот Центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови.

 

Овие денови беа посетени повеќе стари лица, на кои им беа извршени превентивни здравствени прегледи, мерење на шеќер во крв и притисок, од страна на доктори и волонтери, кои преку психосоцијална поддршка и разговор ја зголемуваат довербата и взаемното почитување помеѓу младите и старите лица.

 


16.07.2015

 

 

 

Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree