Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Посета на учениците од ОУ Наум Наумовски Борче во Дневниот центар за стари лица

Посета на учениците од ОУ „Наум Наумовски Борче“ во Дневниот центар за стари лица


 

Во „Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови“ - Маџари по повод 8-ми Март се реализираше посета на учениците од второ одделение од основното училиште „Наум Наумовски Борче“, се со цел да им се разубави денот на корисничките на дневниот центар и да им се укаже почит и внимание како жени, мајки и баби.

 

 

Дечињата беа во посета заедно со нивната наставничка и директорот на училиштето, приредија убав рецитал, рецитираа песничка и поделија честитки кои беа изработени од нивните вредни рачиња.

 

Џагорот на децата беше најубавата мелодија што деновиве се слушна во дневниот центар и несомнено ги стопи срцата на сите присутни.

 


09.03.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree