Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Прес конференција за активности во Гази Баба

Прес конференција за активности во Гази Баба


 

Градоначалникот Тони Трајковски во паркот Ченто, одржа прес конференција на која зборуваше за активности кои започнуваат овој период.

 

Општината ќе започне со реконструкција на оштетената урбана опрема (клупи и канти за отпадоци), а онаму каде што е потребно ќе се поставува нова.

 

На територија на Гази Баба има 55 детски и спортски игралишта, онаму каде што е потребно ќе се направи нивна реконструкција, а во зависност од потребите и барањето на граѓаните, ќе се изградат нови.

 

За овие активности општината издвои околу 8 милиони денари.

 

Општината заедно со Јавното комунално претпријатие Гази Баба ги уредуваат и одржуваат парковите и парковските зеленила на нејзината територија. За овие активности се ангажирани 40 лица, кои се распоредени во пет пункта, а активностите ги обавуваат во сите населени места.

 

За ангажираните работници, општината оваа година издвои средства од околу 5 милиони денари.

 


17.04.2015

 

 

 

adidas superstar damen glitzer silber

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree