Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Превенција од Топлото време - предавање во ,,Дневниот центар за стари лица"- Маџари

Превенција од Топлото време - предавање во ,,Дневниот центар за стари лица"- Маџари


 

Во ,,Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови"- Маџари се одржа предавање на тема ‘Превенција од топлото време’.Целта на организирање на предавањето беше да се прошират општите знаења на корисниците на Центарот за превенција од топло време.

 

Предавањето го направи др.Софија, која секој петок доаѓа во дневниот центар и ги врши превентивните здравствени прегледи.

 

Докторката ги посочи начините и мерките за превенција од топлото време, кое допрва не очекува. Лесна храна, шише со вода, заштитна шапка на главата и редовна терапија се само дел од препораките.

 


02.06.2015

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG "Obsidian" Sail/Obsidian-University Blue For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree