Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Презентација на проектот Креда

Презентација на проектот „Креда“


 

Во објектите на предучилишната установа „Детска Радост“ извршена е презентација на проектот „Креда“, кои го спроведоа децата од големите групи низ креативни детски активности во период од месец септември до месец март оваа година.

 

Целта на активностите од проектот беа развивање на детската креативност и самостојност, развивање на љубопитноста и истражувачкиот дух, поттикнување и активирање на детската фантазија, развој на прецизноста и внимателноста при работата и слично.

 

Во текот на реализацијата на проектот децата имаа можност слободно да ја изразат својата креативност, слободно да комбинираат и употребуваат разни материјали, фокусирано набљудување и перцепирање на се што ги опкружува во средината каде што живеат и извршуваат секојдневните обврски.

 


31.03.2015

 

 

 

nike winter running boots sale women dresses shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree