Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Проект Саемско партнерство на Агрофуд 2015

Проект Саемско партнерство на Агрофуд 2015


 

На овогодинешниот саем за широка потрошувачка Агрофуд 2015, општина Гази Баба имаше свој штанд на кој се претставија фирмите „Виталија“ и „Кенди“, кои се препознатливи со своите производи за здрава храна во Република Македонија и пошироко.

 

Општина Гази Баба од минатата година започна со реализација на Проектот – Партнерско учество на општината со компаниите кои функционираат на наша територија, со акцент на малите и средните компании на одредени саемски манифестации, каде што ќе имаме можност заеднички да ги презентираме потенцијалите на општината и на компаниите.

 

Целта на овој Проект е да им се помогне на компаниите кои немаат доволно средства самостојно да дадат своја презентација на овие саеми.

 

Во иднина се планира ваквото партнерско учество да се прошири, односно заедно со компаниите да се земе учество на саеми од регионален карактер.

 


05.10.2015

 

 

 

Shop for a wide range of women's, men's and kids sneakers from Nike, adidas, Reebok and more.

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree