Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Пуштени во употреба комбинирани игралишта во Трубарево и Јурумлери

Пуштени во употреба комбинирани игралишта во Трубарево и Јурумлери


 

Градоначалникот Тони Трајковски ги пушти во употреба комбинираните игралишта (за баскет и детско) во н.м. Трубарево (Пуста кула) и во н.м. Јурумлери (Торта маало).

 

Околу игралиштата има направено патеки од павер елементи, поставена е урбана опрема (клупи и канти за отпадоци) и истите се осветлени.

 

Општина Гази Баба за овие активности издвои сума од 1.500.000,00 ден., а работите ги изведуваа фирмите Ф-ка Карпош и Данса Трејд.

 


09.06.2015

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree