Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Работилница на тема „Вовед во акциско истражување мониторинг и евалуација“

 

Во градинката „Детска Радост“ се одржа едукативна работилница на тема „Вовед во акциско истражување, мониторинг и евалуација“, која беше во организација на Првата Детска Амбасада Меѓаши, а поддржана од општина Гази Баба и Министерството за труд и социјална политика.

 

Работилницата е дел од Програмата - Партнерство за помирување преку ран детски развој и образование во Европа.

 

Целта е да се зајакне влијанието на граѓанското општество врз процесите на помирување преку раниот детски развој и образование во Европа.

 

На работилницата беа присутни воспитниот и стручниот тим на градинката, претставници од општина Гази Баба, претставници од СОС Детско село и други.

 


26.11.2015

 

 

 

Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree