Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Работна посета на Амбасадорот на Турција во Гази Баба

Работна посета на Амбасадорот на Турција во Гази Баба


 

Градоначалникот Тони Трајковски го прими во работна посета амбасадорот на Република Турција во Република Македонија, Н.Е. Омур Солендил.

 

На средбата амбасадорот изрази задоволство од соработката на Република Турција со Република Македонија, која и во иднина ќе настојуваат да се продлабочува.

 

Градоначалникот Тони Трајковски се заблагодари на посетата и го запозна гостинот со профилот на општината, со индустриските капацитети сместени на наша територија, културното наследство и развојните можности на општината.

 

Амбасадорот рече дека на сите бизнисмени од Република Турција кои се заинтересирани за инвестирање во Република Македонија, ќе им ја посочи општина Гази Баба, како општина со доста потенцијал и места за развој.

 

На крајот на средбата, градоначалникот Тони Трајковски го покани амбасадорот заедно да ги посетат културно историските места во општината.

 


29.04.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree