Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Реализирање на Проект за меѓуетничка интеграција

Реализирање на Проект за меѓуетничка интеграција


 

Во ОУ „Његош“ се организира манифестацијата „Велигденски хепенинг“, која е дел од Проектот за меѓуетничка интеграција во општина Гази Баба, поддржан од УСАИД и Министерство за образование и наука.

 

Учениците од ова училиште во текот на годината направија истражувања за верските обичаи и традиционалната кујна на македонската, албанската и ромската верска заедница, кои беа претставени на оваа манифестација.

 


07.04.2015

 

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree