Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Реконструкција и поправки на училиштата во Гази Баба

Реконструкција и поправки на училиштата во Гази Баба


 

Општина Гази Баба во Буџетот за 2015 година за реконструкција и поправки на објектите на основните училишта има испланирано 20.000.000,00 денари.

 

Од овие средства, до почетокот на новата учебна 2015/16 година, а најповеќе во летниот период, за внатрешно и надворешно уредување на училиштата во општината, се искористени околу 17.000.000,00 денари за подобрување на условите за работа и овозможување на подобро одвивање на воспитно образовниот процес.

 

Средствата беа искористени за реконструкции на покриви и подови, замена на прозорци, реконструкција на санитарни јазли, молерисување и обновување на нагледните средства во училиштата.

 

До крајот на годината за овие намени ќе бидат искористени и преостанатите 3.000.000,00 ден.

 

На територија на општина Гази Баба има 11 основни училишта со околу 7150 ученици.

 


31.08.2015

 

 

 

Women Air Jordan 1 Mid "Crimson Tint" 852542-801 Pink White Online, Price: $88.58 - Air Jordan Shoes, Aljadid

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree