Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Реконструкција и санација во училиштата

Реконструкција и санација во училиштата


 

Во текот на зимскиот распуст во сите основни училишта се правеа активности за подобрување на условите за учење на учениците.

Во ОУ „Кирил и Методиј“ се заменија дрвените прозорци со ПВЦ прозорци и се постави ламинат во дел од училишните простории.

Во ОУ „Крсте Мисирков“се заменија дрвените прозорци со ПВЦ прозорци, се заменија дрвените врати на училниците и се санираа санитарните јазли.

Во ОУ „Дане Крапчев“се заменија дрвените прозорци со ПВЦ прозорци во училниците и ходниците.

Во ОУ „25 Мај“ се обнови дел од оградата околу училиштето.

Во ОУ „Н.Н. Борче“ се заменија обичните со штедливи сијалици и сијалиците за рефлектори во спортската сала.

Во ОУ „Наум Охридски“ се заменија дрвените прозорци со ПВЦ прозорци, се постави нова фасада, се замени под во неколку училници и се заменија олуци и симсови.

Во ОУ „Стив Наумов“се заменија дрвените прозорци со ПВЦ прозорци и се реконструираше дел од оградата околу училиштето.

Во ОУ „Вера Јоциќ“ се заменија неколку врати на училници, се поставија решетки на вратата и прозорците во фискултурната сала и се санираше дел од покривот.

Во ОУ „Крум Тошев“ се изработи ограда околу нов парк и се поставија жардињери, се заменија прозорци во ходниците, се поставија венецијанер ролетни во сите училници и се изработи ограда на дел од детското игралиште.

 


16.01.2015

 

 

 

Nike Air Max 270 Black Gold Shoes Best Price AH8050-007 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree