Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Реконструкција на улици во Гази Баба

Реконструкција на улици во Гази Баба


 

Општина Гази Баба започна со реконструкција на улици со посипување на тампонски материјал. Со реконструкција се започна во населеното место Стајковци каде ќе се реконструираат улици во должина од околу 700 m.

 

Оваа активност во следниот период ќе продолжи во сите населени места во општината и ќе опфати реконструкција на улици во должина од 10 km.

 

Работите ги изведува фирмата „Адра“ од Скопје.

 


22.06.2015

 

 

 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree