Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Реконструкција на улици во Инџиково

Реконструкција на улици во Инџиково


 

Продолжува подобрувањето на патната инфраструктура во општина Гази Баба.

 

Во населеното место Инџиково се врши реконструкција на улици со струган асфалт. Дејствувано е на: ул.18, ул.2, ул.5, и дел од ул.10.

 

Вкупната должина на реконструираните улици изнесува 940 метри , а изведувач на работите е градежната фирма Адра.

 


17.08.2015

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG 'Bio Hack' Baroque Brown/Black-Laser Orange-Racer Pink

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree