Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Се одржа 28–та седница на Советот на Гази Баба

Се одржа 28–та седница на Советот на Гази Баба


 

На дваесет и осмата седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот ги разгледуваа и ги усвоија Извештаите за реализација на Програмите од секторите и одделенијата за 2014 година.

 

Исто така се усвои и годишниот Извештај за извршување на Буџетот на општина Гази Баба за 2014 и годишната сметка на Буџетот на општината за 2014 година.

 

На дневен ред беше и точката Советнички прашања, каде членовите на Советот поставуваа прашања до градоначалникот и надлежните служби во општината, кои најповеќе се однесуваа на комуналната инфраструктура во општината.

 


27.02.2015

 

 

 

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree