Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Се одржа 35-тата седница на Советот на општина Гази Баба

Се одржа 35-тата седница на Советот на општина Гази Баба


 

На 35-тата седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот ги усвоија сите предложени точки на дневниот ред.

 

На седницата се донесоа одлуки за утврдување на услови за начинот на градење во село Стајковци - општина Гази Баба, за кое нема урбанистички план, но и одлука за утврдување на потребата за донесување на урбанистичко-планска документација со која ќе се изврши проширување на планскиот опфат и вклопување на бесправните објекти за село Инџиково и Идризово.

 

На седницата беа усвоени и Плановите на програмите за развој на Гази Баба за изградба на улица 10 во н.м. Инџиково и реконструкција на улицата Алија Авдовиќ од н.м. Сингелиќ до н.м. Стајковци, за кои општината доби финансиски нсредства од Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој.

 


27.08.2015

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree