Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Се одржа 37-мата седница на Советот на општина Гази Баба

Се одржа 37-мата седница на Советот на општина Гази Баба


 

На 37-мата седница на Советот на општина Гази Баба, членовите на Советот ги усвоија сите предложени точки на дневниот ред.

 

На седницата се донесоа одлуки за усвојување на Годишните Програми за работа на ЈУДГ „Детска Радост“ и ЈУДГ „25 Мај“, како и нивните Годишни извештаи за работа. Се донесе одлука и за давање согласност за поголем опфат на деца во градинките „25 Мај“ и „Детска Радост“.

 

На седницата на Советот покрај овие одлуки се усвои и одлуката за ослободување од плаќање на комунална такса за користење и одржување на јавно осветлување, како и одлуката за давање на претходна согласност за откажување од правото на надомест на општина Гази Баба во постапка за експропријација на дел од недвижност во сопственост на општина Гази Баба, заради реализација на проект од јавен интерес и локално значење.

 


27.10.2015

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG Wmns "Panda" CD0461-007 Women/Men Super Deals, Price: $98.03 - Air Jordan Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree