Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Се одржа манифестацијата „Големата Мајка“

Се одржа манифестацијата „Големата Мајка“


 

Во неолитското село Тумба Маџари, по петтипат се одржа манифестацијата „Големата Мајка“, на која општина Гази Баба направи промоција на книгата поезија „Премостување на мигот“ од истакнатиот современ македонски писател, Тодор Чаловски

 

Манифестацијата ја отвори градоначалникот Тони Трајковски, а промотор на книгата беше проф. Др. Соња Стојменска Елзесер.

 

Во музичкиот дел настапија: етно состав, под раководство на Сашо Митев, Силви и Влатко Плевнеш и хорот Хераклеа, под диригентство на Јасмина Ѓорѓеска.

 

Прекрасниот амбиент на неолитската населба Тумба Маџари, дополнително и даде убавина на целата манифестација.

 


07.06.2015

 

 

 

La Mejor tienda de Zapatillas de Baloncesto

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree