Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Се одржа манифестацијата Петровденско чествување

Се одржа манифестацијата „Петровденско чествување“


 

Во рамките на Културно лето Гази Баба, по трет пат во населеното место Јурумлери, кое го слави празникот Петровден, се одржа Манифестацијата „Петровденско чествување“.

 

Пред големиот број на граѓани во музичкиот дел настапија ѕвездите од македонската естрада – Блага Петреска, Круме Спасовски, Ансамблот за народни песни и ора „Јонче Христовски“, Јане Дунимаглоски, Боби Амадеус, Лајв Бенд и Андријана Андреевска.

 

На манифестацијата присуствуваше градоначалникот на општината, Тони Трајковски.

 


14.07.2015

 

 

 

Air Jordan 1 Retro High OG "First Class Flight" White/Dynamic Yellow-Black

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree