Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Се одржа Меѓународниот турнир Гази Баба Опен

Се одржа Меѓународниот турнир „Гази Баба Опен“


 

Во спортската сала М.А. Ченто по девети пат се одржа меѓународниот карате турнир „Гази Баба Опен“, во организација на КК Тигар од н. Железара, под покровителство на општина Гази Баба.

Присутните на турнирот ги поздрави и за отворен го прогласи градоначалникот Тони Трајковски.

 

На турнирот учествуваа околу 580 натпреварувачи во повеќе категории од Украина, Романија, Словенија, Бугарија, Србија, Косово, Албанија, Црна Гора и од Македонија.

 

Севкупен победник на турнирот беше клубот „Форца“ од Скопје, второпласиран „Металург“ од Скопје и треттото место му припадна на „Ронин“ од Прилеп.

 

Организаторите на овој Меѓународен турнир КК „Тигар“ и оваа година се покажаа како одлични организатори и домаќини.

 


30.03.2015

 

 

 

balerínky

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree