Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Седми градски натпревар по прва помош

Седми градски натпревар по прва помош


 

Во Даре Бомбол на средно Водно, се одржа седмиот градски натпревар по прва помош.

 

Општинската организација на Црвениот крст Гази Баба зема учество со три екипи (ОУ Вера Јоциќ - Хиподром, ОУ Крум Тошев - Трубарево и ОУ Кирил и Методиј - Стајковци).

 

На градскиот натпревар ООЦК Гази Баба ги освои следните места:

I место ОУ „Кирил и Методиј“

II место ОУ „Крум Тошев“

III место ОУ „Вера Јоциќ“.

 


21.05.2015

 

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree