Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Со огромна почит кон нашите херои

Со огромна почит кон нашите херои


 

Сашо Самојловски, Бобан Ивановиќ, Горан Илиевски, Исамедин Османи, Љубиша Аранѓеловиќ, Горан Стојменовиќ, Жарко Кузмановски и Ненад Серафимовски се нашите загинати бранители.

 

Огромна е болката поради загубата на осум луѓе, бранители, херои на Македонија, од кои Бобан Ивановиќ и Горан Стојменовиќ се наши жители, роднини и наши другари.

 

Градоначалникот Тони Трајковски и општинската администрација изразуваат длабоко сочувство до семејствата на загинатите и иако е мала утеха, никогаш нема да ги заборавиме ниту нив, ниту она што тие го направија за нас, за Македонија.

 

На сите повредени им посакуваме брзо заздравување и враќање кај нивните семејства и на нивните работни места и огромна благодарност до сите кои учествуваа во акцијата.

 


11.05.2015

 

 

 

Shop: Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree