Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Сообраќајна култура на децата во детските градинки

Сообраќајна култура на децата во детските градинки


 

Општина Гази Баба и оваа година во соработка со СВР Скопје, го реализираа проекот за „Сообраќајна култура на децата во детските градинки“.

 

Со проектот опфатени беа децата од големите групи кои во септември ќе тргнат на училиште.

 

Целта на проектот е подигнување на свеста кај децата за безбедно однесување во сообраќајот, безбедно движење по тротоарите и преминување на улица, стекнување на основни предзнаења за сообраќајот, препознавање на сообраќајните знаци и слично.

 

Општина Гази Баба за реализација на проектот обезбеди дидактички материјал со сообраќајни знаци.

 


03.06.2015

 

 

 

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree