Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Средби со граѓани во урбаните и месни заедници

Средби со граѓани во урбаните и месни заедници


 

Градоначалникот Тони Трајковски со дел од општинската администрација започна со посета по урбаните и месните заедници. Овој вид на комуникација со граѓаните е многу важен, бидејќи градоначалникот изворно ги добива информациите за потребите на граѓаните во населените места и проблемите со кои се соочуваат.

 

На работните средби граѓаните, градоначалникот и општинската администрација заеднички наоѓаат решенија за надминување на постоечките проблеми и даваат предлози за подобрување на условите за живеење.

 

Изминатите денови средби се одржаа со жителите од урбаните заедници Автокоманда, Железара, Триангла и Керамидница, каде граѓаните најповеќе разговараа околу проблеми со комуналната инфраструктура.

 


18.03.2015

 

 

 

Nike Air Max 200

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree