Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Свечена седница по повод 39 годишнината на општина Гази Баба

Свечена седница по повод 39 годишнината на општина Гази Баба


 

Во салата на Советот се одржа свечена седница по повод 39 годишнината на општина Гази Баба. Претседателот на Совет Милан Андоновски ја отвори Седницата и се обрати пред присутните, а свое обраќање имаше и градоналникот Тони Трајковски. На свечената седница беа доделени награди за ликовни творби на учениците:

 

Ивана Стратова од ОУ„Крсте Мисирков“

Ана Денковска од ОУ„ Наум Наумовски - Борче“

Клементина Аврамовиќ од ОУ„ Дане Крапчев“

Алтин Троли од ОУ„25 Мај“

 

Покрај овие награди беа наградени и ученици кои учествуваа во манифестацијата „Есен во Гази Баба“:

 

Александар Миткоски од „Кирил и Методиј“

Катерина Илиевска од ОУ „ Дане Крапчев“

Аделиса Курбардовиќ од ОУ„ 25 Мај“

Марија Филипова од ОУ„ Наум Наумовски - Борче“

Миа Бошева од ОУ „ Григор Прличев“

 

Градоначалникот Тони Трајковски додели стипендии за талентирани ученици од основните училишта на општина Гази Баба за учебната 2015/2016:

 

Магдалина Петрушевска

Бојана Стојковска

Матеј Саздов

Филип Тодосов

Ана Марија Атанасовска

Тамара Глаткова

Марија Додевска

Давид Јанакиевски

Моника Урошовска

Деа Јадровска

Павел Наневски

 

И за ученици спортисти од основните училишта на општина Гази Баба за учебната 2015/2016:

 

Матеј Марковски

Никола Маркоски

Дарко Стефковски

Андреј Василев

Ангела Спасовска

Димитриј И. Милановски

Ендон Реџепи

Михаил Јорданов

Јасмина Блажевска

Ева Илиевска

Драган Живковски

 


03.11.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree