Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Тиквијада во градинките во Гази Баба

Во објектите на градинкaта „Детска Радост“ се одржува активноста „Тиквијада“ која ја одбележува есента и нејзините убавини, таа трае неколку дена и опфаќа работилница со родители, приредба и базар на изработките.

 

Во објектот „Сончоглед“ кој е дел од градинката „Детска Радост“ децата заедно со своите родители изработуваа најразлични предмети од тиква со што ја изразуваа својата креативност.

 

Во попладневните часови ќе се одржи приредба со интересни точки а потоа ќе следува базар на кој ќе бидат изложени изработените предмети од тиква.

 

Градоначалникот Тони Трајковски присуствуваше на настанот, а и се приклучи во активностите во улога на родител и изработуваше предмети од тиква.

 


27.11.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree