Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Традиционално мартовско авто рели

Традиционално мартовско авто рели


 

Традиционално и оваа година се одржa спортскиот настан „Мартовско женско авто рели“ кое започнa на плоштадот во Авткоманда со спретно возење, а продолжи по градската сообраќајна мрежа, при тоа почитувајќи ги сообраќајните знаци и прописи.

 

Овој настан е во организација на Општина Гази Баба и АКК “Примо Авј“, а се одвиваше под мотото „Месец на жената и Месец за безбедност во сообраќајот“.

 

Кампањата се спроведе по повод Меѓународниот ден на жената во месец март, кога се одбележуваат и прославуваат економските, политичките и општествените постигнувања на жената.

 

На настанот пред присутните натпреварувачки и посетители се обрати градоначалникот Тони Трајковски.

 

Во релито учествуваа 20 натпреварувачки со свои придружници.

 


21.03.2015

 

 

 

Gifts for Runners

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree