Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Трибина на тема Семејно насилство

Трибина на тема „Семејно насилство“


 

Во „Центарот за превенција - Полицијата и граѓаните заедно“ – н. Маџари се одржа трибина од страна на претставници од Полициската станица О.Н.Гази Баба, СВР - Скопје (оделение за превенција) и Локалната самоуправа Гази Баба.

 

Трибината имаше за цел да се прикаже вистинската страна и значењето на семејното насилство во нашето традиционално општество, како и да се развие свеста за овој вид на дискриминација. Беше убаво и сеопфатно објаснето и лоцирано каде истото се појавува, на кои категории се однесува како и за тоа какви превенции и мерки следуваат со примена на законските регулативи. Присутните на трибината изнесоа и контрадикторни ставови помеѓу реалниот третман на семејното насилство и помеѓу начинот на третманот во нашето традиционално семејство, како и начинот на перципирање на нештата кои ги поседува оваа категорија на корисници. Како и вообичаено овие трибини секогаш се добро прифатени и посетени.

 


20.02.2015

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree