Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Турнир во футсал за девојчиња

Турнир во футсал за девојчиња


 

Изминатиот викенд во спортската сала „М.А.Ченто“ се одржа турнир во футсал девојчиња, на кој учествуваа екипи од сите основни училишта од општина Гази Баба.

 

 

ОДИГРАНИ НАТПРЕВАРИ РЕЗУЛТАТИ

I натпревар ОУ Дане Крапчев ОУ Кирил и Методиј 0:1
II натпревар ОУ Крум Тошев ОУ 25 Мај 3:0 службена
III натпревар ОУ Крсте Мисирков ОУ Стив Наумов 0:3
IV натпревар ОУ Н.Н. - Борче ОУ Вера Јоциќ 1:2
V натпревар ОУ Григор Прличев ОУ Његош 1:0
VI натпревар ОУ Стив Наумов ОУ Крум Тошев 3:3 (пенали 2:0)
VII натпревар ОУ Вера Јоциќ ОУ Кирил и Методиј 4:0
VIII натпревар ОУ Григор Прличев ОУ Наум Охридски 2:0
IX натпревар ОУ Вера Јоциќ ОУ Григор Прличев 1:0

 

 

ФИНАЛНИ НАТПРЕВАРИ РЕЗУЛТАТИ

за III и IV ОУ Крум Тошев ОУ Григор Прличев 0:0 (пенали 2:0)
за I и II ОУ Стив Наумов ОУ Вера Јоциќ 0:1

 

 

ПЛАСМАН НА ЕКИПИТЕ

I место ОУ Вера Јоциќ
II место ОУ Стив Наумов
III место ОУ Крум Тошев
IV место ОУ Григор Прличев

 


16.02.2015

 

 

 

adidas db0694 women black

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree