Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Учество на ОУ „Дане Крапчев“ во „Голем одмор“

Учество на ОУ „Дане Крапчев“ во „Голем одмор“


 

Учениците од ОУ ”Дане Крапчев” гостуваа во телевизиската емисија “Голем одмор“ на МТВ.

 

Во емисијата учествуваа 30-тина ученици, кои го претставија училиштето преку “лична карта “ и зборуваа за активности и проекти кои се реализираа минатата и оваа учебна година.

 

Учениците се претставија со теми од математика и природни науки.

 

Беа презентирани по два експерименти по биологија (рециклирање на стара хартија), хемија (издвојување на цврсти супстанции од раствори) и физика (сврзување на волтметар и амперметар во струјно коло).

 

Беше спроведен и квиз натпревар со прашања од математика како и една танцова точка со сплет од латино танц.

 


19.11.2015

Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree