Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Училиштата и градинките во Гази Баба подготвени за второто полугодие

Училиштата и градинките во Гази Баба подготвени за второто полугодие


 

Градоначалникот Тони Трајковски пред почетокот на второто полугодие од учебната година одржа работен состанок со директорите на основните училишта и градинките од подрачјето на општината, на кој беше констатирано дека сите услови за започнување на второто полугодие се исполнети, односно наставата ќе започне во предвидениот термин, на 20.01.2015 година (вторник).

 

Се известуваат сите родители дека наставата ќе се одвива непречено во сите основни училишта и ќе работат сите објекти на градинките.

 


18.01.2015

 

 

 

Air Jordan Release Dates 2020

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree