Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Заокружување на проектот Воведување на почит кон различностите и мултикултурализмот во раниот детски развој

Заокружување на проектот „Воведување на почит кон различностите и мултикултурализмот во раниот детски развој“


 

Проектот „Воведување на почит кон различностите и мултикултурализмот во раниот детски развој во Македонија“ е вклучена во Програма за работа на градинката „25 Мај“ во 2014 година, кога всушност започна да се реализира со серија на обуки и работилници во 10 детски градинки и 10 општини во Република Македонија.

 

Градоначалникот Тони Трајковски ги поздрави присутните и се заблагодари на УНИЦЕФ и Британската Амбасада, кои финансиски го поддржуваа овој Проект, а кој се спроведува во соработка со Министерството за труд и социјална политика, Здружението ЕЦД КОР и нашата градинка.

 

Ова е убава можност децата од најрана возраст да се запознаат и да ги почитуваат различностите помуѓу нив – било да се тие по боја, вера, пол, лица со посебни потреби, да се запознаат со нивните потреби, култури и обичаи.

 

Градинката во својата Програма за работа ќе продолжи со имплементација на овој проект кој ќе биде составен дел од работата со дечињата.

 


02.04.2015

 

 

 

Běžecké tretry Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree