Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Воведување на почит кон различностите и мултикултурализмот во раниот детски развој во Република Македонија

Воведување на почит кон различностите и мултикултурализмот во раниот детски развој во Република Македонија


 

Во хотелот Александар Палас се одржа завршната конференција на програмата „Воведување на почит кон различностите и мултикултурализам“.

 

На одржаната завршна конференција учество земаа и вработени од градинката „25 Мај“ - општина Гази Баба, каде што децата и вработениот воспитно-згрижувачки кадар беа вклучени во Програмата за работа, со реализација на обуки и работилници во 10 предучилишни установи и 10 општини во Република Македонија.

 

Сето ова претставува можност кај најмалите уште од најрана возраст да се запознаат и почитуваат различностите меѓу нив по вера, боја, запознавање со нивните потреби,обичаи, култури и сл.

 

На завршната конференција со свои излагања се претставија и вработените од градинката „25 Мај “.

 

Проектот финансиски е поддржан од Британската Амбасада и УНИЦЕФ, а се спроведува во соработка со Министерството за труд и социјална политика, Здружението ЕЦДКОР и градинката „25 Мај“.

 

Предучилишната установа „25 Мај“ ќе продолжи со имплементацијата на проектот кој е дел од работата со најмалите во детската градинка.

 


25.06.2015

 

 

 

Nike Air Force 1 "Shadow" Phantom/Echo Pink-Gym Red For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree