Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Започна реконструкцијата на патот Црешево - Виниче

Започна реконструкцијата на патот Црешево - Виниче


 

Општина Гази Баба започна со реконструкција (прва фаза) и проширување на патот Црешево – Виниче, во должина од 1730 м. и широчина од 4,5 до 5 м. На неколку места на патот ќе се направат пропусти за атмосферската вода, а за поголема прегледност, ќе се постават сферни огледала.

 

Предвидениот рок за изведување на работите е 90 дена.

 

Градоначалникот присуствуваше на отпочнување на работите, за кои општината издвои финансиски средства во висина од 4.870.000,00 ден., а изведувач на работите е фирмата Пелагонија АД Гостивар.

 


11.06.2015

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree