Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Заврши Меѓународниот турнир во одбојка

Заврши Меѓународниот турнир во одбојка


 

Во рамки на одбележување на 3-ти Ноември, Денот на општина Гази Баба, се одржа Меѓународниот турнир во одбојка. Турнирот се одржа во салата „Наум Наумовски –Борче“ и траеше два дена.

 

По одиграните натпревари помеѓу одбојкарките клубови ОК Јанта Волеј, ОК Работнички, ОК Форца Волеј, ОК Планет од Скопје, ОК Виола од Велес и ОК Панда од Република Србија, најуспешни беа:

1 место ОК Панда - Р.Србија

2 место ОК Јанта Волеј - Р.Македонија

3 место Форца Волеј - Р. Македонија

 

Градоначалникот Тони Трајковски присуствуваше на настанот и на победничките тимови им додели медали, дипломи и пехари за постигнатиот успех и им посака уште поголеми спортски успеси во иднина.

 


01.11.2015

sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree