Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Заврши турнирот во фудбал „8-ми Септември“

Заврши турнирот во фудбал „8-ми Септември“


 

Заврши турнирот во фудбал „8-ми Септември“ кој се одржува на игралиштето со вештачка трева во Триангла.

 

На турнирот беа пријавени 60 екипи од општина Гази Баба и од другите општини од градот Скопје и беа одиграни над 300 натпревари. Прво место освои фудбалскиот тим „Гостилница Дома“ кој освои 150.000 денари, второ место освои фудбалскиот тим „Авди Мустафа“ и освои 50.000 денари, а трето место освои фудбалскиот тим „Коцкари“ и освои 30.000 денари.

 

Наградите ги подели и турнирот за завршен го прогласи градоначалникот Тони Трајковски.

 


08.10.2015

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree