Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Завршна вечер на Меѓународниот фолклорен фестивал Гази Баба 2015

Завршна вечер на Меѓународниот фолклорен фестивал „Гази Баба 2015“ 


 

Во населбата Ченто се оддржа третиот концерт од Меѓународниот фолклорен фестивал Гази Баба 2015.

 

Пред големиот број на граѓани од Ченто и општина Гази Баба, фолклорните друштва од Унгарија, Хрватска, Полска и Македонија се претставија со песни и игри, претставувајќи дел од фолклорот и традицијата на своите земји.

 

Фестивалот, подржан од Министерството за култура на РМ, ЦИОФФ и ДУЦОР „Партенија Зографски“ од година во година го подобрува својот квалитет и прераснува во Фестивал, посакуван за учество од многу културно уметнички друштва од Европа и светот.

 


09.07.2015

 

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree