Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Здравствена едукација на децата во предучилишните установи

Здравствена едукација на децата во предучилишните установи


 

Општина Гази Баба во соработка со Општинската Организација на Црвениот Крст -Гази Баба и оваа година, по петти пат го реализираа проектот за здравствена едукација на децата во детските градинки „Детска Радост“ и “25 Мај“.

 

Реализирањето на проектот имаше за цел, децата кои претстојуваат во големите групи на објектите на градинките да стекнат навики за одржување на личната хигиена, правилно миење на раце и заби, одржување на личната хигиена, надминување на страв од доктор и навика за редовни здравствени контроли.

 


12.02.2015

 

 

 

nike headquarters Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree