Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

35-ти Меѓународен турнир во карате Металург

 

Во Спортската сала „Скопје" во н.Автокоманда по 35 -ти пат се одржа Меѓународниот меморијалниот карате турнир „Грдановски Никола-Нике" во организација на КК Металург и во соработка со карате федерацијата на Македонија.

Натпреварите се одвиваа екипно и поеднинечно во кати и борби а карате клубот на Металург беше најдобар со најголем број освоени златни медалји

На овој турнир учествуваа околу 319 натпреварувачи од Република Македонија, Србија и Црна Гора.

Турнирот беше под покровителство на општина Гази Баба и град Скопје.


12.10.2016

 

 

 

 

Calzado Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree