Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Активности по повод Детска недела

 

По повод Детската недела во објектите на градинката „25 Мај" се одржуваат креативни активности, во духот на детската игра, најмалите изработија групни цртежи на тема „Правата на децата " изразувајќи ја својата креативност.

Исто така, дечињата имаа можност да ја проследат тетарската претстава „Убавата принцеза Галена".

Во дворовите на објектите кои се дел од градинката се реализираа и активности под мотото „Еко акција", која имаше за цел да се разубави местото за престој на најмалите за чиста и здрава околина.


05.10.2016

 

 

 

 

Casual Παπουτσια

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree