Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Активности по повод детската недела во градинките

 

Во рамките на Манифестациите кои се одржуваат секоја прва недела во месец Октомври - ДЕТСКА НЕДЕЛА, посветени на децата, во двете Јавни Установи за деца „25 Мај“ и „Детска радост“ кои се наоѓаат на територија на Општина Гази Баба во периодот од 03.10. до 07.10.2016 година предвидени се бројни активности на разни теми меѓу кои, Правата на детето презентирани преку игра, изработка на групен цртеж на тема „Правата на детето“, гости во градинките – дружење со родителите, донирај за своето другарче- хуманитарна акција, театарска претстава „Убавата принцеза Галена“ и слично.

Во текот на целата недела ќе се спроведува Хуманитарната акција од дете за дете – „Подај рака"(сликовници, играчки,обувки, облека).


04.10.2016

 

adidas trefoil hoodie singapore free online

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree