Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Асфалтирање на улици во поплавените подрачја

 

Oд денес (15.10.2016 г) екипите на ЈП „Македонија Пат“ започнаа со активности за санирање на патната инфраструктура во поплавените подрачја, со средства обезбедени од Владата на Република Макединија.

Исто така, ЈП„Македонија Пат“ подготвува комплетна санација на улица во н.м.Страчинци со должина од 1,5 км. со проширување, по кое ќе следи и асфалтирање. На увид во градежните работи беа градоначалниците Тони Трајковски и Коце Трајановски.

Активностите со асфалтирање ке продолжат и во следниот период, каде ќе бидат опфтени и населените места Брњарци, Инџиково и споредните улички во с. Сингелиќ.

На асфалтирање на улиците во населбата Ченто, во работна посета беа градоначалникот Тони Трајковски, Министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски.


15.10.2016

 

 

 

 

Adidas Yeezy Boost SPLY - 350 V2 OFF-WHITE white men shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree