Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Асфалтирање во Брњарци

 

Градоначалникот Тони Трајковски беше во работна посета во н.м Брњарци каде се санираат улиците кои претрпеа штети за време на поплавата.

Се започна со асфалтирање на улиците во должина од 1800 метри и широчина од 4 метри.

Финансиските средства за асфалтирање на улиците се обезбедени од Владата на Р.Македонија.

Изведувач на работите е ЈП „Македонија Пат“.


18.10.2016

 

 

 

 

NIKE AIR HUARACHE

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree