Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Атмосферска канализација во Триангла

 

Градоначалникот Тони Трајковски, Министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски, беа во работна посета на н. Триангла каде е во завршна фаза изградбата на атмосферската канализација, односно при крај е вториот дел од нејзината изградба.

Во првиот дел се изгради еден километар атмосферска канализација, а наскоро ќе бидат завршени уште 1,2 километри. Вкупната вредност на првата и втората фаза е околу 16,5 милиони денари, од кои половина ги обезбеди општина Гази Баба, а другата половина Владата на Република Македонија.

Со реализацијата на овој проект, ќе биде решен долгогодишниот проблем на жителите од оваа населба со атмосферските води.


15.10.2016

 

 

 

 

Girls Nike Air Force 1 Shadow White Sail Stone Atomic Pink CZ8107-100 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree