Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Доделени наградите за најубаво новогодишно украсување

 

Општина Гази Баба и оваа година избираше најубаво новогодишно декорирани дворови, тераси, училишта и градинки, со цел заеднички да допринесеме за посвечен изглед на нашата општина во пресрет на новогодишните и божиќните празници.

Комисија составена од администрацијата ги посети сите пријавени, од кои се избраа најубавите и најуспешни декорации за кои општината обезбеди награди, кои беа додели од градоначалникот Тони Трајковски.

Награди добија:

Најубаво украсена тераса – Васил Локордов од н.Автокоманда

Најубаво украсен двор – Ивица Павловски од н.Ченто и Наташа Стојановска од н.м Трубарево

Најубаво украсено основно училиште - ОУ„Кирил и Методиј“ н.м. Стајковци

Најубаво украсен објект од градинката „Детска Радост“ е објектот „Мимоза“

Најубаво украсен објект од градинката „25 МАЈ“ e објектот „Детелинка“


28.12.2016

 

 

 

 

Articles de sport pour homme

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree